Ez a repülési spórolási trükk nagyon drága lehet

A „Skiplagging” nevű trükkel úgy tűnik, hogy pénzt spórolhatsz a repülésnél – egészen addig, amíg a légitársaság nem küld egy borsos számlát az otthonodba.
Ez a repülési spórolási trükk nagyon drága lehet

Hallottál már a „Skiplaggingről”? Ez a spórolási trükk azt jelenti, hogy az utasok egy átszállásos járatra foglalnak jegyet, de valójában az átszállási pont az úti céljuk, és a második járatra már nem szállnak fel. Az ötlet lényege, hogy ezek a járatok gyakran olcsóbbak, mint a közvetlen repülőjáratok. De vigyázz, mert a „Skiplagging” vissza is üthet!

A légitársaságok látják, ha nem jelentkezel be

Sokan nem tudják, hogy a légitársaságok rendszere látja a „No-show” jelölést, amikor nem szállsz fel egy járatra, és ennek következményei lehetnek. A Swiss például tisztában van az ilyen esetekkel.

„Aki átszállásos jegyet foglal, de szándékosan csak az egyik járatra jelentkezik be, az szándékosan megkerüli a légitársaság tarifarendszerét, ami gazdasági károkat okozhat” – magyarázza Michael Pelzer, a Swiss szóvivője.

A légitársaságok számlát küldhetnek

Pelzer szerint a „Skiplagging” hosszú távon azt eredményezheti, hogy bizonyos járatok már nem lesznek nyereségesek, ami adott útvonalak megszűnéséhez vezethet. „Egy ilyen esetben jogosultak vagyunk az utas által ténylegesen megtett útvonal alapján utólagos díjat felszámolni” – mondja.

„Ez akkor is érvényes, ha az utas nem a foglalási sorrendben veszi igénybe a járatokat.” Az árkülönbözetet az eredeti jegyfoglalás időpontjának tényleges útvonalára számítják ki, és ezen felül módosítási díjat is felszámíthatnak.

Olvasd el az apró betűs részt

De miért jogosult a Swiss utólagos díjat felszámítani? Az ok a használati feltételekben rejlik, amelyeket minden jegyfoglalás végén el kell fogadnod. Ezt nem kerülheted meg, hiszen a feltételek elfogadása nélkül nem tudsz foglalást véglegesíteni.

Jelezd a légitársaságnak, ha problémád van

De mi a helyzet, ha egészségügyi vagy személyes okokból nem tudsz felszállni egy járatra? „Ilyen esetekben nagyon fontos, hogy amint tudomást szerzel a problémáról, azonnal jelezd a légitársaság felé” – mondja Pelzer. Az ügyfélszolgálat készséggel tájékoztat a lehetséges alternatív megoldásokról.

Kapcsolódó cikkek

A világ legszebb vasútállomása Ausztriában van

A világ legszebb vasútállomása Ausztriában van

Az Unesco kiválasztotta a legépítészeti szempontból legpatinásabb vasúti pályaudvart.

Ez a repülési spórolási trükk nagyon drága lehet

Ez a repülési spórolási trükk nagyon drága lehet

Vigyázz, mert a „Skiplagging” vissza is üthet!